Aktualności / XVI edycja projektu Szlachetna Paczka

XVI edycja projektu Szlachetna Paczka

2016-11-02 14:20

Starosta Kartuski Janina Kwiecień objeła patronat nad akcją "Szlachetna Paczka". 

W dniu 19 listopada zostanie otwarta baza w Kartuskim Centrum Kultury, gdzie mogą Państwo zostać darczyńcą.  

"SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. SZLACHETNA PACZKA ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób.Szlachetna Paczka już od 15 lat daje potrzebującym impuls do zmiany życia!" (https://www.szlachetnapaczka.pl/o-paczce).

W ubiegłym tygodniu w miastach wojewódzkich w całej Polsce miała miejsce studniówka Szlachetnej Paczki, która oficjalnie ogłosiła, że za 100 dni czeka nas magia finału. W tym roku Szlachetna Paczka będzie miała ponownie miejsce w powiecie kartuskim. Przedstawiciel rejonu Kartuzy także wziął udział w studniówce, ale nie w Gdańsku, a ... w Rzeszowie.
Aby jednak zbliżający finał się udał oraz żeby potrzebujące rodziny i osoby otrzymały pomoc potrzebni są SuperW - wolontariusze projektu. Obecnie trwa ich rekrutacja. Wystarczy, że kandydat ma szczere chęci pomagania, ukończył 18 rok życia, wejdzie na stronę www.superw.pli zgłosi się do rejonu, który najbardziej mu odpowiada. W powiecie kartuskim są w tej edycji Szlachetnej Paczki dwa rejony: Kartuzy i Sierakowice.

JAKIE ZADANIA MA SUPERW?

ZMIANA ŻYCIA POTRZEBUJĄCYCH: dotrzesz do najbardziej potrzebujących rodzin, oraz połączysz ich z tymi, którzy pragną im mądrze pomóc.
TWORZENIE NIEZWYKŁYCH HISTORII: połączysz rodziny w potrzebie z Darczyńcami, którzy zaangażują się w mądrą pomoc.
ORGANIZACJA EVENTÓW: razem z Liderem i innymi SuperW zorganizujesz Finał ogólnopolskiego projektu pomocowego.
EWALUACJA: będziesz współtworzyć podsumowanie projektu w Twoim rejonie, które pozwoli doskonalić Paczkę.

CO GWARANTUJEMY?

WAŻNE KOMPETENCJE SPOŁECZNO-BIZNESOWE:  zarządzanie sobą w czasie, praca w grupie, wielozadaniowość, rozwój w wybranej przez Ciebie dziedzinie – od PR po logistykę.
SAMOROZWÓJ:  nowe umiejętności interpersonalne i komunikacyjne − jeden z istotnych czynników sukcesu na rynku pracy. Rozwijasz się tu i teraz, ale zdobyte doświadczenie procentuje w przyszłości.
SIEĆ KONTAKTÓW:  będziesz mieć dostęp do osób, z którymi na co dzień nie miałbyś okazji się spotkać − od artystów, przez urzędników, po lokalnych biznesmenów.
NIEZWYKŁE PRZEŻYCIA: ogólnopolskie wydarzenia z udziałem setek SuperW, motywujące szkolenia, pełen emocji Finał − gwarantujemy, że Paczka to niesamowite przeżycia, które zostają w sercu na długo!
RADOŚĆ Z MĄDREJ POMOCY, gdy zdasz sobie sprawę, że dzięki Tobie zmienia się czyjeś życie.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w ten szlachetny projekt.

Newsletter
Kalendarz wydarzeń
Maj 2018
4

78910

1415161720

212223

28293031


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski