Aktualności / Mikołajkowy Festiwal Zdrowia 2016 – będzie się działo!

Mikołajkowy Festiwal Zdrowia 2016 – będzie się działo!

2016-11-09 13:51

Zbliżamy się do kolejnej edycji imprezy Mikołajkowej w Kartuzach. W tym roku wydarzenie to będzie miało wyjątkowy przebieg i odbędzie się pod znakiem Mikołajkowego Festiwalu Zdrowia!

Pomysłodawcy imprezy czyli nowo powstała Akademia Biegowa Kartuzy i Kiełpino wspólnie łączy siły z Miastem Kartuzy, Kartuskim Centrum Kultury oraz grupą Rowerowe Kaszuby. Powiat kartuski jest także jednym z głównych parterów imprezy, której główną częścią będzie Mikołajkowy Bieg i Marsz Zdrowia,  Biegi dla dzieci „Goń Mikołaja” oraz parada „mikołaje na rowerach. Patrona Honorowy objął Burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński oraz Starosta Janina Kwiecień.

Cała impreza odbędzie się 11 grudnia kartuskim Parku Solidarności.

Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczne mikołajki w tym roku dostarczą wiele wrażeń i emocji oraz zapraszają do udziału. „Poprzez Mikołajkowy Festiwal Zdrowia chcemy promować Kartuzy i aktywność fizyczną oraz uzmysławiać, że warto pozostać aktywnym także w okresie zimowym, przez całe 365 dni w roku.  W tym roku pragniemy zwiększyć nie tylko zasięg imprezy i zaprosić  naszych mieszkańców do zabawy, ale również gości z innych rejonów Pomorza do udziału i uatrakcyjnić program.

Planujemy, że  impreza przyciągnie blisko 2 tyś. uczestników – biegaczy, rowerzystów i maszerujących z całego województwa pomorskiego w każdym wieku! Będą to najhuczniej obchodzone Mikołajki o tym charakterze na Pomorzu!

– przekazuje koordynator imprezy, Karol Nowakowski.

Cała impreza ma także element charytatywny. Wszyscy uczestnicy będą mogli pomóc śmiertelnie i ciężko chorym dzieciom z Fundacji Pomorze Dzieciom, która opiekuje się podopiecznymi także z Kartuzi i okolic.  

Impreza potrwa do godz. 10.00 - 16.00.

Najciekawsze punkty programowe:

- Mikołajkowy Bieg Zdrowia – 6,5 km ciekawą trasą w Kartuzach  – limit 600 uczestników
- Mikołajkowy Marsz Zdrowia – 2,5 km  - zgłoszenia na miejscu –dla pierwszych 300 osób czapka mikołaja oraz dodatkowe atrakcje
-  Parada „mikołaje na rowerach”  przejazd rowerzystów w strojach mikołajów – trasa ulicami Kartuz – 7 km
- Bieg dla przedszkolaków i uczniów klas 1-6 szkół podstawowych
 „GOŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”  - każdy otrzymuje upominki dla dzieci
- koncert GRACE GOSPEL CHOIR z Sopotu
- wizyta Mikołaja oraz zabawa
- konkursy i zabawa dla dzieci z nagrodami
- losowanie nagród spośród wszystkich uczestników marszu i biegów
 

Wszystkie informacje dostępne są na stronie: https://biegarasmusa.pl/. Zgłoszenia do biegów dziecięcych i biegu głównego: https://elektronicznezapisy.pl/event/990.html

Gorąco zachęcamy już teraz do udziału i zapraszamy do zgłoszeń!

 

Galeria
Patronat Biegamy i pomgamy Ulotka Trasa
Newsletter
Kalendarz wydarzeń
Maj 2018
4

78910

1415161720

212223

28293031


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski