Aktualności / 2. Bieg Arasmusa w Kiełpinie – zapowiada się rekordowa frekwencja!

2. Bieg Arasmusa w Kiełpinie – zapowiada się rekordowa frekwencja!

2017-03-21 09:47

Bieg Arasmusa w Kiełpinie jest jednym z największych na Kaszubach o czym mogliśmy się przekonać już podczas pierwszej odsłony.  Impreza zdobyła uznanie w oczach startujących zawodników i kibiców, a dla naszych mieszkańców była wyjątkowym wydarzeniem upamiętniającym także jubileusz 775-lecia powstania miejscowości.

Miło nam poinformować, że jednym z głównym Partnerów Instytucjonalnych został Powiat Kartuski, a patronat honorowy objęła Starosta Janina Kwiecień.

Do kolejnej edycji upamiętniającej postać ks. Antoniego Arasmusa pozostało 6 miesięcy, więc organizatorzy przekazują coraz więcej informacji o tegorocznej edycji  i uruchomili już zgłoszenia.

Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia zapisów na liście startowej widnieje ponad 350 nazwisk biegaczy z różnych zakątków Polski! W tym roku szansę startu będzie miało w atestowanym biegu na szybkiej trasie 5 kilometrów aż 700 biegaczy! To oznacza, że łącznie z biegami dziecięcymi, marszem nordic wal king i biegiem rodzinnym w zawodach może wziąć udział blisko 2 tyś uczestników! Pragniemy by nas mieszkańcy mogli być dumni z imprezy promującej ich miejscowość nie tylko na Kaszubach, ale i w całym kraju. Nie zabraknie więc dobrej oprawy, sprawnej obsługi, znakomitych nagród i klasowych wyników. Zadbamy o wiele szczegółów byście poczuli klimat prawdziwego sportowego święta dla całych rodzin.- zapowiadają Organizatorzy.

Zwiększyliśmy ilość kategorii wiekowych – łącznie nagrodzonych zostanie aż 16! Ponadto po raz pierwszy zostaną rozegrane otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego na 5km. Z kolei mieszkańcy powiatu kartuskiego po raz drugi staną w szranki o tytuł tego najszybszego. Zadbamy byście mieli przyjemność pościgać się z wyśmienitą czołówką, także międzynarodową , ale też będziemy wspierać naszych najszybszych krajowych sportowców, którzy będą mieli sposobność powalczyć o specjalne bonusy. Te ostatnie także będzie można zdobyć za pobicie rekordu trasy wśród kobiet i mężczyzn. Łączna pula nagród nie jest jeszcze znana, ale zapewniamy, że nagrody będą sowite. – przekazują Organizatorzy.

- Nasz bieg przede wszystkim ma sprawiać dużo frajdy naszym mieszańcom, gościom i samym zawodnikom, ma integrować całe środowisko biegowe oraz aktywizować rodziny. Ma być też efektywną promocją Kiełpina nie tylko na Pomorzu. Taką dobrą ogólnopolską imprezą na wysokim poziomie na dystansie 5 kilometrów, której po prostu brakowało w tej części kraju. Cieszę się, że tak wiele osób pragnie współpracować przy Arasmusie, począwszy od firm, instytucji, mieszkańców Kiełpina, wolontariuszy i oczywiście naszych zawodników Akademii Biegowej. Jako, że wywodzę się ze sportu wyczynowego, dla mnie bardzo istotnym elementem jest wysoki poziom sportowy, dlatego postaramy się także i od tej strony zapewnić dobre widowisko. W ubiegłym roku na starcie stanęło kilku medalistów krajowego czempionatu więc liczę, że w tym roku będzie podobnie. Mamy jeszcze wiele pomysłów i niespodzianek, więc gwarantuję, że pozytywnych emocji nie zabraknie. – przekazuje Karol Nowakowski, Dyrektor biegu.

 

Przypominamy ubiegłoroczne wyniki czołówki:

Wyniki mężczyzn:
1. Dominic Mailu Musyimi (KEN) – 14:30
2. Marek Kowalski (POL) – 14:37
3. Łukasz Kujawski (POL) – 14:48

Wyniki kobiet:
1. Dominika Nowakowska (POL) – 17:03
2. Monika Czapiewska (POL) – 17:22
3. Beata Lupa (POL) – 17:34

 

Tego samego dnia będzie można zgłosić swój akces do 2. Marszu Arasmusa – w tym roku wsłuchując się głosy sympatyków start zaplanowano 5 minut po biegaczach, a ponadto zapewniony zostanie wszystkim pomiar elektroniczny.

Zgłoszenia do biegów dziecięcych i młodzieżowych ruszą w licpu.

 

×          Bieg główny: https://elektronicznezapisy.pl/event/1089.html

×          Marsz nordic walking: https://elektronicznezapisy.pl/event/1429.html

 

Dodajmy, że z każdej opłaty startowej 3 zł przekazane zostaną na cele charytatywne w ramach akcji „Biegamy i Pomagamy”, którą to organizatorzy zainicjowali rok temu. Szczegóły podamy niebawem.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej biegu -  www.biegarasmusa i profil na facebook’u, na którym sporo się dziej i są przekazywane na bieżąco informacje o imprezie.

Pozdrawiamy i zapraszamy do Kiełpina!

Organizator oraz Partnerzy:

×          Akademia Biegowa Amator Kiełpino

×          Sołectwo Kiełpino

×          Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Kiełpinie

×          Stowarzyszenie „Kiełpie”

×          Gmina Kartuzy

×          Powiat Kartuski

Kontakt:

bieg@biegarasmusa.pl
www.biegarasmusa.pl

Galeria
fotoBieg_arasmusa-64.jpg fotoBieg_arasmusa-213.jpg fotoBieg_arasmusa-407.jpg fotoBieg_arasmusa-609.jpg fotoBieg_arasmusa-679.jpg Plakat promocja (2).jpg
Newsletter
Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2018

2346

9101112

16171820

232425

3031


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski