Aktualności / Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości

2017-09-18 14:03
Ponownie w powiecie kartuski rusza akcja Szlachetna Paczka Obecnie trwa nabór na SuperW, czyli wolontariuszy, którzy dołączą do szlachetnej rodziny i sprawią, że kogoś świat zmieni się na lepsze. W tym roku po raz pierwszy rusza również Akademia Przyszłości w Kartuzach. W Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach działać będą tutorzy, którzy pomagać będą dzieciom budować pewność siebie i wspólnie znajdować będą ich mocne strony. Tutaj również organizatorzy poszukują ludzi chętnych do współtworzenia tego projektu.
 
Wolontariusz Szlachetnej Paczki dociera do wyjątkowych rodzin, które znalazły się w potrzebie. Uczy się „Mądrze pomagać”. Ma okazję sprawdzić się w różnych rolach, np. promocja, logistyka. Ma możliwość uczestniczenia w szkoleniach rozwojowych.
 
Wolonatriusz Akademii Przyszłości spotyka się regularnie z dzieckiem. Pomaga mu pokonać trudności w szkole. Buduje jego pewność siebie, wzmacnia poczucie wartości. Pomaga odkryć mocne strony. Współorganizuje ciekawe wydarzenia dla swojego kolegium.
 
Co daje bycie wolonatriuszem? To rozwijanie umiejętności miękkich między innymi kontakt z drugim człowiekiem, motywowanie innych i siebie, empatia. Warto się przekonać jak wielką radość daje bycie częścią czyjegoś sukcesu.
 
 
Rekrutacja wolontariuszy do SZLACHETNEJ PACZKI i XIV edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI odbywa się przez stronę www.superw.pl
 
Zachęcamy do obejrzenia filmu z finału XV edycji Szlachetnej Paczki w rejonie Kartuzy.
 

 

 

Galeria
1.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg
Newsletter
Kalendarz wydarzeń
Październik 2018
23

891011121314

151617181920

222324252728

293031


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski