Aktualności / Kandydaci do Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego

Kandydaci do Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego

2017-10-26 14:43

W dniu 25 października minął termin zgłaszania kandydatur na członków VI kadencji Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Poniżej zamieszczamy listę osób kandydujących wraz krótką informacją przygotowaną przez zgłaszające je organizacje. Przypominamy, że do dnia 3 listopada należy zgłaszać osoby upoważnione do głosowania na e-mail: zdrowie@kartuskipowiat.pl lub telefonicznie pod nr 58 694 82 71 wraz z podaniem imienia i nazwiska oraz nazwy reprezentowanej organizacji. W imieniu organizacji pozarządowej, prawo wyborcze podczas wyborów do Rady realizuje jedna upoważniona przez organizację osoba (wzór upoważnienia w na dole strony). Podczas rejestracji uczestników wyborów w dniu 9 listopada 2017 r. przedstawiciel organizacji przekazuje osobie rejestrującej wypełnione upoważnienie, w zamian za co otrzymuje kartę uprawniającą do głosowania. Wybory odbędą się w dniu 9 listopada 2017 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach przy ul. 3 Maja 16 A.

 

Kandydaci:

 

Piotr Chistowski – Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”

Sekretarz i członek V kadencji Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Prezes Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”. Pomysłodawca i organizator ChillOut Fest – imprezy na plaży w Chmielnie oraz organizator odbywającego się już od ponad czterech lat Konkursu Literackiego „Słowotok” i Konkursu Poetyckiego „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”. Lider kolegium Kartuzy w projekcie Akademia Przyszłości oraz od czterech lat lider rejonu Szlachetnej Paczki w rejonie Kartuzy. Sekretarz i członek zarządu w Chmielnie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i członek Stowarzyszenia „Otwarte Kaszuby”. Zawodowo dziennikarz.  

 

Joanna Czerwionka – Klub Sportowy Damroka w Chmielnie

Prezes Klubu Sportowego DAMROKA w Chmielnie, organizator letnich obozów rekreacyjno-sportowych i półkolonii żeglarskich w Chmielnie, nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej w Szkole Podstawowej w Chmielnie. Prowadzi pozalekcyjne zajęcia rekreacyjno-sportowe w Zaworach i w Garczu, prowadzi gimnastykę dla pań z Gminy Chmielno.

 

Lucyna Dera – Koło Gospodyń Wiejskich Szymbark

Studentka Wyższej Szkoły Turystki i Hotelarstwa. Zaangażowana w prace społeczne na rzecz środowiska lokalnego i regionalnego.

 

Alicja Domaschke – Stowarzyszenie Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Kaszuby”, Kartuzy

Alicja Domaschke do zespołu wstąpiła 08.12.2003 r. do grupy tanecznej i chóralnej. Jest bardzo aktywna, pomaga młodszym członkom w opanowaniu programu. Angażuje się całym sercem w życie zespołu co świadczy o tym, że dojeżdża na własny koszt na próby i występy. Członkowie zespołu cały czas wybierają ją do zarządu. Obecnie sprawuje w zarządzie funkcję skarbnika, za swą społeczną działalność została odznaczona medalem „Zasłużona dla Kultury Polskiej”.

 

Mariusz Florczyk – Fundacja Słoneczne Wzgórze, Stężyca

Fundator, założyciel i wiceprezes Fundacji Słoneczne Wzgórze w Stężycy; Członek IV  i V kadencji (od 2013 do 2017 roku) Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego; Członek Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego; Organizator, twórca i kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Stężycy dla osób niepełnosprawnych z upośledzeniem umysłowym z powiatu kartuskiego; Prezes Zarządu założonej w 2014 roku Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Słoneczne Wzgórze; Animator kultury, współtwórca i koordynator wielu projektów edukacyjnych dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych  i osób z niepełnosprawnością. Dyrektor i założyciel „Teatru Poza Sztuką” zajmującego się projektami artystycznymi; Laureat Perły Kaszub – Nagrody Starosty Kartuskiego w 2015 roku; Fundacja Słoneczne Wzgórze została Laureatem Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego dla Organizacji Pozarządowych Województwa Pomorskiego w 2015 roku.

 

Zyta Górna – Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego

Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego, które będzie obchodzić w tym roku 10-lecie działalności. Stowarzyszenie podtrzymuje kaszubskie tradycje, przekazując je młodemu pokoleniu z babki na córkę i wnuczkę. Promuje także Kaszuby poprzez liczne wyjazdy na targi, jarmarki, kongresy i dożynki. Pani Zyta jest autorką książki „Smaki Kaszub”. W Polsce jest znana z podróży kulinarnych z książką i licznych pokazów gotowania dla  publiczności. Z inicjatywy Pani Zyty  stowarzyszenie utworzyło w 2015 roku w Zgorzałem wioskę tematyczną –„Tabakowo Wioska”. Pani Zyta jest laureatką wielu nagród takich jak m.in. Perła Kaszub Nagroda Starosty Kartuskiego, Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego, Skra Ormuzdowa, Medal Ministra Sawickiego, Kobieta Sukcesu 2014. Udziela się społecznie w różnych organizacjach pozarządowych, członek Zarządu Fundacji Wydawnictwa ZKP Gdańsk, członek drugiej kadencji  ROPPK. Pełna energii, pasji i zaangażowania w to co robi dla Gminy, Powiatu, Województwa i Regionu Kaszub.

 

Aleksandra Kobiela – Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Heweliusz, Żukowo

Jest nauczycielem języka angielskiego, a od 2013 r. prezesem Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Heweliusz w Żukowie. W ramach stowarzyszenia zajmuje się pisaniem wniosków projektowych i koordynacją zadań publicznych współfinansowanych przez Urząd Gminy Żukowo, Powiat Kartuski i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Brała udział w szkoleniach dla organizacji pozarządowych, a także spotkaniach Gminnej Rady Organizacji Pozarządowych oraz szkoleniu organizowanym przez Powiatową Radę Organizacji Pozarządowych. Z jej inicjatywy dwukrotnie odbył się Festyn Rodzinny „Sięgając gwiazd” (prowadziła go jako Pippi) dla mieszkańców gminy Żukowo, a dochód przeznaczony został na zakup sprzętu astronomicznego. Pierwsza edycja tego festynu uzyskała wyróżnienie MEN w konkursie „Otwarta szkoła”. W ostatnie wakacje była koordynatorem półkolonii dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Aktywni = Bezpieczni” (zajęcia z nauki jazdy na rolkach, rowerach BMX i tańca nowoczesnego). Ponadto pani Aleksandra Kobiela włączyła się wraz z innymi członkami stowarzyszenia w organizację dwóch wydarzeń o randze powiatowej – Festiwal „Ludzie dla ludzi” oraz „Kaszubska Wigilia”. W bieżącym roku za swoją działalność w stowarzyszeniu była nominowana do lokalnej nagrody „Sucovia”, ogólnopolskiego konkursu Wolontariusz Roku. Przez rodziców została również zgłoszona do konkursu „Nauczyciel na medal”.

 

Elżbieta Kowalewska – Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Kartuzach

Elżbieta Kowalewska - mgr ekonomii oraz mgr filologii hiszpańskiej. Od wielu lat działa społecznie. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział w Kartuzach. W ramach wolontariatu wiele lat pracowała w Fundacji „Dobrze, że Jesteś” oraz Maltańskiej Służbie Medycznej. Spędziła również 7 miesięcy na wolontariacie Wspólnoty Polskiej pt. „Czas na Polskę” w Argentynie. Zainteresowania: podróże, fotografia, sport.

 

Grażyna Mądra – Kółko Rolnicze Koło Gospodyń Wiejskich w Skrzeszewie

Prowadziła gospodarstwo rolne, obecnie jest na emeryturze. Działa długie lata w KGW, pełni funkcję skarbnika. Ma 61 lat, matka piątki dzieci.

 

Błażej Plichta – Ochotnicza Straż Pożarna w Goręczynie

Przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Goręczynie – stowarzyszenia, które liczy 178 członków czynnych, wspierających i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizacja, która bardzo dużo czasu poświęca na pracę na rzecz młodzieży oraz wprowadza nowe technologie w życiu lokalnego społeczeństwa.

 

Urszula Sobiecka – Stowarzyszenie Samorządna Gmina Żukowo i Samorządu Powiatu Kartuskiego

Pani Urszula Sobiecka wielki społecznik sołectwa Niestępowo. Przez cztery kadencje jest członkiem Rady Sołeckiej Niestępowa. Dwanaście lat jest przewodniczącą KGW. Organizator wielu imprez integracyjnych. Wielokrotnie prezentowała Powiat Kartuski na szczeblu krajowym.

 

Barbara Ustowska – Kółko Rolnicze, Koło Gospodyń Wiejskich w Sławkach

Barbara Ustowska jest członkiem koła od początku istnienia i zawsze bierze czynny udział we wszystkich przedsięwzięciach. Jest bardzo kreatywna. Jako osoba świeża z nowego kręgu z pewnością wniosłaby do Rady nowe pomysły i inspiracje oraz rzuciłaby nowe spojrzenie, które z pewnością wspomogłoby działania Rady Organizacji Pozarządowych.

 

 

Załączniki
Newsletter
Kalendarz wydarzeń
Marzec 2019
123

4567910

11121314151617

18192021

25262728293031


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski