Aktualności / Zapraszamy do udziału w debacie poświęconej budowaniu strategii integracji imigrantów

Zapraszamy do udziału w debacie poświęconej budowaniu strategii integracji imigrantów

2018-06-27 13:43

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Starosta Kartuski Janina Kwiecień serdecznie zapraszają do udziału w debacie poświęconej budowaniu strategii integracji imigrantów (cudzoziemskich pracowników w powiecie i ich rodzin).

Spotkanie odbędzie się 4 lipca 2018r. o godzinie 12.00 w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Kartuzach ul. Mściwoja II 28A.

Dyskusja dotycząca tematu toczy się w powiecie od ponad roku, powiat kartuski zajmuje trzecie miejsce w województwie pomorskim, po Gdańsku i Gdyni, w liczbie imigrantów przebywających na jego terenie. Problematyka którą będziemy poruszać dotyczy rynku pracy, ubezpieczeń, opieki zdrowotnej, warunków zamieszkania, bezpieczeństwa i innych.

Zarząd Województwa Pomorskiego rozpoczął działania na rzecz wspólnego zarządzania tematyką imigrantów w naszym regionie, również poprzez wsparcie samorządów w rozwoju kompetencji w zakresie radzenia sobie z tym nowym zjawiskiem.

Zapraszamy do zaplanowania i włączenia się w prace zespołu ds. Programu Zarządzania Migracjami w Powiecie Kartuskim. Proponowane spotkanie poprowadzone będzie przez Marszałka Pawła Orłowskiego, który stoi na czele zawiązanego w Urzędzie Marszałkowskim zespołu ds. migracji oraz Martę Siciarek z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek które realizuje projekt "Trzy kroki do integracji w Pomorskim".

Jesteśmy przekonani, że monitorowanie oraz zarządzanie zjawiskiem migracji w powiecie pozwoli nam nie tylko na bezpieczne społeczności lokalne ale również korzyści dla rozwoju gospodarczego.

 

Newsletter
Kalendarz wydarzeń
Marzec 2019
123

4567910

11121314151617

18192021

25262728293031


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski