Aktualności / Zdolni z Pomorza – powiat kartuski przedłużona rekrutacja!

Zdolni z Pomorza – powiat kartuski przedłużona rekrutacja!

2018-07-04 12:59

Informujemy, że została przedłużona rekrutacja do projektu „Zdolni z Pomorza – powiat Kartuski” na rok szkolny 2018/2019.

W załączeniu przesyłamy plakat o rekrutacji, regulamin oraz dokumenty konieczne do ubiegania się o udział w projekcie (wniosek o przeprowadzenie badań diagnostycznych, arkusz nominacji, oświadczenie)

Wymienione dokumenty należy złożyć do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kartuzach do 31.08.2018r.

 
Dobrze wiemy, że zdolne jednostki potrzebują wsparcia, żeby rozbłysnąć i rozwinąć swój talent, dlatego stworzyliśmy projekt „Zdolni z Pomorza”. Od dwóch lat poszerzamy zakres wsparcia o nowe obszary: biologię, chemię i kompetencje społeczne – w tym ostatnim miejsce dla siebie znajdą uczniowie uzdolnieni na przykład w zakresie języka polskiego, historii, filozofii. 
Jeśli widzisz, że Twój uczeń, syn lub córka a może kuzyn bądź kuzynka przejawia wybitne uzdolnienia w przedmiotach ścisłych, przyrodniczych lub humanistycznych, złóż arkusz nominacji w terminie do 15 czerwca w najbliższym Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego. 
Następnie zgłoszona osoba będzie musiała:
– jeśli chce przystąpić do projektu z: chemii, biologii bądź kompetencji społecznych – przygotować i przedstawić niewielki projekt badawczy,                                                                         
– jeśli z matematyki, fizyki i informatyki – przejść badania diagnostyczne w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz napisać we wrześniu test uzdolnień kierunkowych. 
Laureaci i finaliści wybranych konkursów lub olimpiad przyjmowani są do systemu w trybie uproszczonym, bez konieczności pisania testu bądź opracowywania projektu. 
 
Zapraszamy uczniów:
- VI – VII klasy szkoły podstawowej,  II oraz  III  klasy gimnazjum,
- I – II klasy szkoły ponapodstawowej,
do udziału w projekcie Zdolni z Pomorza oferującym wszechstronne wsparcie dla uczniów wybitnie uzdolnionych. 
W programie między innymi:
- ciekawe zajęcia pozalekcyjne,
- spotkania akademickie na największych pomorskich uczelniach,
- warsztaty specjalistyczne,
- obozy naukowe, wyjazdy terenowe, udział w zdarzeniach.
i wiele innych form wsparcia oferowanych bezpłatnie.
 
Dokumenty rekrutacyjne można pobrać: www.ciekartuzy.pl lub w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach, ul. Słoneczna 3, tel. 58 681 46 96 złożyć w : Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach  ul. Ceynowy 7, 83-300 Kartuzy, tel. 58 681 02 47 
Załączniki
Newsletter
Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2019
1234567

8910111213

15161718192021

2223242528

2930


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski