Aktualności / Znamię! Znam je? – czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry

Znamię! Znam je? – czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry

2019-03-25 10:38

W związku z przystąpieniem Powiatu Kartuskiego do „Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka” zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej materiałami edukacyjnymi dotyczącymi profilaktyki czerniaka. W poniżej zamieszczonych materiałach znajdą Państwo ulotkę, plakat oraz krótkie filmy prezentujące zasadę ABCDE w czerniaku. Dwa filmy zawierają fragmenty z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. W ramach tego programu w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu kartuskiego zostaną przeprowadzone zajęcia lekcyjne poświęcone czerniakowi.

Z danych epidemiologicznych wynika, że zachorowalność na czerniaka w ciągu ostatnich lat wzrosła sześciokrotnie. Natomiast ryzyko zgonu z powodu czerniaka wzrasta wraz
z wiekiem, szczególnie od szóstej dekady życia.

Nadrzędnym celem niniejszej inicjatywy jest zwiększenie świadomości społecznej
w zakresie czerniaka poprzez popularyzację metod skutecznej profilaktyki. Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Galeria
PLAKAT-.jpg ULOTKA.jpg ULOTKA_2.jpg
Newsletter
Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2019
1234567

8910111213

15161718192021

2223242528

2930


Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Ustaw

Monitor Polski