Rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej nr 1920G na odcinku Gołubie - Szymbark

Rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej nr 1920G

na odcinku Gołubie - Szymbark

CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 9 477 702,19 zł

DATA PODPISANIA UMOWY: kwiecień 2024 r.

Zadanie polega na rozbudowie i przebudowie drogi powiatowej nr 1920G na odcinku Gołubie – Szymbark o łącznej długości 1,98 km.

W ramach inwestycji przewidziano między innymi: rozbudowę drogi z poszerzeniem istniejącej jezdni i wymianą jej konstrukcji na nową, przebudowę istniejących skrzyżowań i zjazdów, przebudowę i budowę chodników, przebudowę i budowę zatoki autobusowej, poprawę stanu odwodnienia drogi poprzez budowę odcinków kanalizacji deszczowej w terenie zabudowanym oraz przebudowę i budowę rowów drogowych poza terenem zabudowanym, wykonanie urządzeń BRD, w tym wysp spowalniających na wlotach do miejscowości, znaków aktywnych i innych, przebudowę istniejących sieci uzbrojeni terenu w miejscach kolidujących z poszerzaną drogą, budowę zbiornika retencyjnego wraz z elementami kanalizacji deszczowej (w zależności od otrzymania dokumentów umożliwiających ich realizację).

Ponadto planowana inwestycyjna ma zapewnić drodze odpowiednią nośność dostosowaną do natężenia ruchu występującego na drodze oraz zapewnić możliwie maksymalny poziom bezpieczeństwa ruchu wszystkim jej użytkownikom, w tym niezmotoryzowanym.